بهترین روش های کاشت مو

بهترین روش های کاشت مو

همه ما به داشتن موهای جذاب و پرپشت علاقه داریم و همواره دوست داریم که با تنوع بخشیدن به فرم موها چهره خود را جذاب‌تر کرده و توجه دیگران را جلب کنیم؛ اما گاهی بعضی مسائل مانند استرس، عوامل ارثی و ژنتیکی، بیماری، مصرف برخی داروها و… می‌تواند بر روی موهای محبوب ما تاثیر بگذارد و باعث شروع ریزش بیش از حد در موها شود.

اگر برای درمان ریزش مو در اینترنت جستجو کنید روش‌های خانگی و داروهای متعددی را پیدا می‌کنید که ادعا می‌شود این روش‌ها تاثیر بسیار زیادی دارند و می‌توانند همه مشکلات شما را یک شبه درمان کنند؛ اما واقعیت این است که زمانی که این روش‌ها را امتحان می‌کنید متوجه بی‌فایده بودن آن‌ها خواهید شد و حتی ممکن است به موهای خود ضربه بزنید. به همین دلیل لازم است که قبل از شروع درمان به سراغ یک پزشک متخصص بروید تا با تشخیص علت ریزش مو بهترین روش را به شما پیشنهاد دهد.

بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو

بسته به اینکه علت ریزش موی هر فرد چیست و ریزش موها در چه سنی آغاز شده است، کاشت مو می‌تواند یکی از اولین یا آخرین پیشنهادهای پزشک متخصص باشد؛ اما زمانی که شما به عنوان کاندید مناسب برای کاشت مو انتخاب می‌شوید همواره این سوال برایتان وجود دارد که بهترین روش کاشت مو چیست و با استفاده از چه روشی می‌توان برای همیشه با ریزش موها خداحافظی کرد. اگر اکنون این سوال فکر شما را به خود مشغول کرده است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

نحوه انتخاب بهترین روش کاشت مو

بعد از اینکه شما به عنوان کاندید کاشت مو معرفی می‌شوید، مهم‌ترین مرحله آغاز شده است و آن انتخاب بهترین روش کاشت مو است. این موضوع اهمیت زیادی دارد و می‌تواند بر روی نتیجه نهایی و کیفیت موهای کاشته شده به‌شدت موثر باشد. نکته اینجاست که بهترین روش کاشت مو اصولا عبارت مناسبی نیست؛ چراکه شرایط افراد با هم متفاوت است و نمی‌توان برای همه یک نسخه پیچید. به همین دلیل بهتر است که از عبارت مناسب‌ترین روش کاشت مو به جای آن استفاده شود.

برای هر فرد با توجه به مشخصات بانک مو، نوع الگوی ریزش، سن، جنسیت و… مناسب‌ترین روش کاشت مو متفاوت است و باید توسط پزشک تعیین شود. پزشک متخصص با شناسایی محل‌های مناسب برای برداشت فولیکول‌ها و بررسی ناحیه کاشت و با توجه به دیگر خصوصیات فردی بهترین روش را انتخاب می‌کند و آن را به شما پیشنهاد می‌دهد. البته این بدان معنا نیست که پزشک به شما اجازه نظر دادن نمی‌دهد. اگر یکی از دوستان و آشنایان شما با شرایط مشابه موهای خود را کاشته و به نتیجه خوبی رسیده است، می‌توانید روش موردنظرتان را به پزشک پیشنهاد دهید تا در صورت امکان از همین روش برای درمان ریزش موهای شما استفاده شود.

کاشت تخصصی مو لیماکاشت
کاشت تخصصی مو لیماکاشت

بهترین روش های کاشت مو چیست ؟

در دنیای امروز روش‌های مختلفی برای کاشت مو ایجاد شده است که تفاوت اصلی آن‌ها در نحوه برداشت فولیکول‌هاست. در همه روش‌های موجود برای کاشت روش برداشت متفاوت است و به همین دلیل هم هست که نتایج نهایی و کیفیت موهای کاشته شده در هر روش تفاوت خواهد داشت.

[random-posts]

بسته به اینکه شیوه برداشت چگونه است و چقدر دقیق و بدون آسیب زدن به فولیکول‌ها انجام می‌شود، هزینه‌ کاشت مو نیز متفاوت خواهد بود. روش کاشت فولیکول‌ها در ناحیه برداشت در همه روش‌ها به‌جز Sapphire FUE و SUPER FUE PLUS یکسان است. در این دو روش استفاده از دستگاه‌های مدرن‌تر و دقیق‌تر باعث بهبود نتایج کاشت می‌شود.

بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو

به‌طورکلی روش‌های کاشت مو را می‌توان در دو دسته FUT و FUE طبقه‌بندی کرد. روش دوم در کشور ما به نام FIT هم شناخته می‌شود و این اصطلاح معمول‌تر است. سایر روش‌های دیگر که در ادامه این بخش توضیح می‌دهیم مشتق شده از روش FUE هستند، که با تفاوت‌های ظریفی کیفیت موهای کاشته شده در آن‌ها فرق می‌کند.

قبل کاشت خانوادگی
قبل کاشت خانوادگی

در میان انواع روش‌هایی که برای کاشت موها ابداع شده است پزشکان روش Super FUE plus را بهترین روش کاشت مو در ایران می‌دانند. در این روش از دستگاه‌های تمام اتوماتیک استفاده می‌شود و روش کاشت موها در آن متفاوت خواهد بود. به همین دلیل هم هست که اکثر افرادی که این روش را امتحان کرده‌اند آن را به دیگران توصیه می‌کنند.

کاشت مو به روش FUT؛ بهرین روش کاشت موی قدیمی

یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های کاشت مو به روش FUT زخم‌های نواری بزرگی است که در ناحیه برداشت موها به وجود می‌آید. این روش قدیمی‌ترین روش کاشت مو است که در آن فولیکول‌ها به‌صورت نواری از پشت سر یا بالای گوش‌ها برداشت می‌شوند و به همین دلیل زخم‌های بزرگی در این نواحی ایجاد خواهد شد. فولیکول‌های برداشت شده در FUT با استفاده از روش‌های میکروسکوپی از نوار پوستی استخراج شده و به‌صورت دانه به دانه در محل ریزش قرار می‌گیرند. این روش زمانی یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش‌های کاشت مو بود؛ اما بعد از پیدا شدن روش‌های FUE و زیرمجموعه‌های آن که زخم‌های کمتر و دوره نقاهت کوتاه‌تری داشتند، از محبوبیت آن کاسته شد.

مقایسه FUT و FUE
مقایسه FUT و FUE

بعد از کاشت مو با این روش ممکن است عوارضی مانند درد، بی‌حسی در محل برداشت و کاشت، اسکار بزرگ، واکنش‌های آلرژیک به مواد بی‌حسی، عفونت فولیکول‌ها و خونریزی را تجربه کنید. همواره به یاد داشته باشید که مراقبت‌های بعد از کاشت مو به روش FUT یا هر روش دیگری در کاهش عوارض و زمان نقاهت تاثیری چشمگیر دارد. هزینه کاشت مو به روش FUT با توجه به تعداد گرافت‌های برداشت شده تعیین می‌شود.

مزایای کاشت مو به روش FUT
هزینه پایین‌تر نسبت به سایر روش‌هاانجام همه مراحل برداشت و کاشت فولیکول‌ها در یک جلسه روشی سریع که احتمال آسیب به فولیکول‌ها در آن کمتر است.
معایب کاشت مو به روش FUT
یک جراحی تهاجمی است که با خونریزی زیاد و ایجاد جای زخم نواری بزرگ همراه است.دوره نقاهت این روش طولانی است و عوارض بیشتری دارد.در صورت عدم مراقبت درست احتمال ایجاد گوشت اضافه در محل زخم بسیار بالاست.
برای افراد با پوست سر سفت و انعطاف‌پذیری پایین مانند ورزشکاران و جوانان مناسب نیست.در این روش موهای ظریف نواحی گردن، صورت و بدن قابل‌استفاده نیست.برای افراد با بانک موی ضعیف یا کسانی که طاسی‌های کم و محدود دارند مناسب نیست.

کاشت مو به روش FIT یا FUE؛ بهترین روش کاشت مو اما گران قیمت

روش‌های مختلف کاشت مو همگی از روش FUE که در کشور ما به نام FIT هم شناخته می‌شود مشتق شده‌اند. در روش کاشت مو به روش FIT برداشت فولیکول‌ها درست مانند کاشت آن‌ها دانه به دانه است و به همین دلیل زخم‌های بسیار ریزتری در محل برداشت ایجاد خواهد شد.

در این روش سوراخ‌های بسیار ریزی با قطر حداکثر ۱ میلی‌متر در ناحیه برداشت ایجاد و فولیکول‌ها به‌صورت دانه‌ای استخراج می‌شوند. این کار با استفاده از یک ابزار دستی به نام پانچ میلی‌متری انجام خواهد شد.

کاشت مو به روش FIT
کاشت مو به روش FIT

در مقایسه با روش FUT می‌توان FUE را روشی بدون جراحی دانست که زخم‌های آن خونریزی ندارند و به همین دلیل خیلی زودتر خوب می‌شوند. البته این بدان معنا نیست که FIT واقعا نیازی به جراحی ندارد؛ اما عوارض و مشکلات بعد از عمل در آن بسیار کمتر خواهد بود. هزینه کاشت مو به روش FIT با توجه به تعداد گرافت‌های برداشت شده و وسعت طاسی تعیین خواهد شد. البته دقت بیشتر در این روش باعث شده است که هزینه‌های آن نسبت به FUT بیشتر باشد. این روش را می‌توانید برای کاشت ریش و سبیل هم استفاده کنید.

مزایای کاشت مو به روش FUE
کم تهاجمی با ایجاد زخم‌های بسیار کوچک و بدون خونریزیدوران نقاهت کوتاهرفع مشکل ایجاد زخم‌های گوشتی در افرادمناسب برای متقاضیان با پوست سر سفت با انعطاف‌پذیری کمامکان برداشت از موهای نازک‌تر اطراف سرنتایج طبیعی‌تر در مقایسه با روش FUTنبود محدودیت برای انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزش های سبک بعد از کاشت مو
معایب کاشت مو به روش FUE
اهمیت تخصص و مهارت جراح در برداشت فولیکول‌ها و سالم ماندن آن‌ها بسیار زیاد است.زمان‌بر بودن ایجاد سوراخ بر روی سر و برداشت گرافت‌ها با ابزارهای دستیافزایش احتمال برداشت فولیکول‌ها کم کیفیت که احتمال ریزش آن‌ها بیشتر است.زمانی که فولیکول‌ها در خارج از بدن سپری می‌کنند بیشتر است و این می‌تواند به آن‌ها آسیب بزند.نیاز به بانک موی قویبرای افرادی با بانک موی کم تراکم مناسب نیست.

کاشت مو به روش SUT؛ بهترین روش کاشت مو با دستگاه

محدودیت‌ها و معایب روش FIT و مناسب نبودن آن برای بعضی افراد باعث شد که دانشمندان به فکر ایجاد روش‌های جدیدتر بیفتند. البته با توجه به اینکه بعد از پیدایش FUE دیگر کمتر کسی به کاشت موی نواری تمایل نشان می‌داد این روش‌ها همگی بر پایه روش FIT یا FUE هستند و در همه آن‌ها برداشت فولیکول‌ها به‌صورت دانه‌ای انجام می‌شود. کاشت مو به روش SUT یکی از این روش‌هاست که در آن به جای ابزارهای دستی که احتمال خطا را افزایش می‌دهند از دستگاه برای برداشت فولیکول‌ها استفاده می‌شود.

بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو

درواقع باید گفت که تنها تفاوت روش SUT با FIT استفاده از دستگاه‌های جدیدتر به جای پانچ دستی است که باعث افزایش سرعت کار می‌شود. به همین دلیل نیاز به تعداد جلسات کمتری خواهد داشت. علاوه بر این استفاده از دستگاه باعث افزایش دقت برداشت فولیکول‌ها می‌شود و نتایج کاشت مو را بسیار باکیفیت‌تر می‌کند. همان‌طور که گفتیم شیوه برداشت فولیکول‌ها در کاشت مو بسیار مهم است و به همین دلیل کاشت مو به روش SUT در مقایسه با دو روش قبلی روش بهتری محسوب می‌شود.

بهترین کلینیک کاشت مو در ایران
بهترین کلینیک کاشت مو در ایران

با توجه به استفاده از دستگاه‌های جدیدتر و دقت بیشتر هزینه‌ کاشت مو به روش SUT بیشتر از دو روش قبلی است. نحوه طراحی خط رویش مو، تعداد جلسات موردنیاز، دستمزد پزشک، تراکم موردنظر و تعداد فولیکول‌های برداشت شده بستگی دارد. برای کاشت مو با این روش چیزی در حدود 6 تا 8 میلیون تومان نیاز دارید. توجه داشته باشید که کیفیت کار کلینیک و میزان تخصص و مهارت پزشکان از هزینه بسیار مهم‌تر است. به همین دلیل در زمان انتخاب کلینیک باید هزینه را به عنوان آخرین اولویت در نظر بگیرید.

روش SUT از FIT مشتق شده است و همه مزایای مطرح شده برای آن را دارد؛ اما با توجه به اینکه به‌منظور بهبود محدودیت‌ها و معایب این روش به وجود آمده معایب کمتری خواهد داشت که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مزایای کاشت مو به روش SUT
سرعت بالاتر کاشت موامکان اتمام مراحل کاشت و برداشت در یک جلسهبرداشت حداقل میزان بافت پوست همراه با فولیکول‌ها که باعث رشد حداکثری فولیکول‌های کاشته شده می‌شود.نتایج بهتر و باکیفیت‌تر کاشت موعدم نیاز به بیهوشی کاملکاهش احتمال خطا در مراحل برداشت فولیکول‌ها و کاشت آن‌هاامکان برداشت مو از مناطقی مانند زیر ریش
معایب کاشت مو به روش SUT
اهمیت تخصص و مهارت جراح در برداشت فولیکول‌ها و جلوگیری از آسیب دیدن آن‌ها بسیار زیاد است.در مقایسه با روش FUT خطر آسیب دیدن گرافت‌ها به دلیل اینکه زمان بیشتری در خارج از بدن هستند بیشتر خواهد بود.امکان رخداد عوارضی مانند تورم، بی‌حسی یا رشد نابرابر موهای کاشته شده و به‌هم‌ریختگی آن‌ها

کاشت مو به روش Micro FIT؛ بهترین روش کاشت مو با دقت بالا

از ترکیب روش‌های SUT و FIT روش Micro FIT به وجود آمده است که یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو است. در این روش از ابزارهای بسیار دقیق‌تر برای برداشت فولیکول‌ها استفاده می‌شود که حالت مینیاتوری دارند و سوراخ‌های بسیار ریزتری را ایجاد می‌کنند.

با توجه به این موضوع عوارض این روش بسیار کمتر است و دوران نقاهت کوتاه‌تری دارد. کاشت مو روش MicroFIT همه مزایای دو روش SUT و FIT را در برمی‌گیرد و البته مزیت‌های بیشتری هم دارد. علاوه بر این برخی محدودیت‌ها و معایب آن را بهبود داده است، اما هنوز هم تعدادی از معایب این روش‌ها در کاشت مو به روش Micro FIT به چشم می‌خورند.

هزینه کاشت مو به روش Micro FIT به عوامل مختلفی مانند دستمزد پزشک، تعداد گرافت‌های برداشت شده و زمان موردنیاز برای کاشت موها بستگی دارد. با توجه به اینکه این روش یکی از جدیدترین شیوه‌های کاشت مو است، تعداد پزشکانی در انجام آن تبحر و کلینیک‌هایی که دستگاه‌های پیشرفته آن را در اختیار دارند محدود است.

مزایای کاشت مو به روش Micro FIT
استفاده از ابزارهای دقیق‌تر و ظریف‌تر برای برداشت فولیکول‌ها که باعث افزایش دقت و کیفیت کار می‌شود.برای کاشت موها لازم نیست حتما همه موها را بتراشید.عوارض کمتر نسبت به روش‌های FIT و SUT با حداقل میزان خطر عفونتدوره نقاهت کوتاه‌تر و آسان‌ترامکان استفاده از موهای ریش، سینه یا پشت فرد به عنوان بانک موامکان برداشت موهای نازک‌تر برای طبیعی‌تر شدن نتایجمناسب برای کاشت ابرو و ریش و نواحی کوچکی که دچار طاسی شده‌اند.سرعت بالاتر در برداشت گرافت‌ها به دلیل استفاده از ابزارهای پیشرفته‌تر
معایب کاشت مو به روش Micro FIT
کیفیت پایین‌تر گرافت‌های برداشت شده نسبت به روش FUTمحدودیت تعداد گرافت‌های برداشت شده در هر جلسهافزایش زمان باقی ماندن گرافت‌ها در خارج از بدن و امکان آسیب رسیدن به آن‌هانیاز به بیش از یک جلسه مراجعه برای کاشت مو

کاشت مو به روش میکروگرافت؛ مناسب برای الگوهای طاسی متفاوت

کاشت مو به روش میکروگرافت برای افرادی مناسب است که دچار طاسی‌هایی با الگوهای متفاوت در نواحی سر، ریش و ابرو شده‌اند. با توجه به اینکه این روش هم از FUE مشتق شده است، در آن سوراخ‌هایی خطی بر روی ناحیه برداشت ایجاد می‌شود.

بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو

برداشت فولیکول‌ها در میکرو گرافت با استفاده از هولدرهای میکرومتری یا روش تریکوفیتیک اسکارلت انجام می‌شود که برای افراد با سطح طاسی زیاد مناسب خواهد بود. درنهایت گرافت‌های برداشت شده با استفاده از میکرو ایمپلنتر در سوراخ‌های بسیار ریز ناحیه کاشت قرار داده می‌شوند و بعد از 2 تا 8 ساعت عمل کاشت مو به اتمام می‌رسد.

های کاشت مو میکروگرافت
های کاشت مو میکروگرافت

با توجه به اینکه روش میکروگرافت برای افرادی با طاسی‌های گسترده نیز مناسب خواهد بود، وسعت ناحیه ریزش مو بر روی هزینه‌های آن بسیار موثر است. علاوه بر این ویژگی‌های فردی و دلایل ریزش مو نیز از دیگر عوامل موثر بر روی هزینه‌ها خواهند بود. هزینه کاشت مو با این روش چیزی در حدود ۵ تا ۸ میلیون خواهد بود که در مقایسه با نتایجی که درنهایت به آن می‌رسید هزینه کاملا به‌صرفه و مناسبی به شمار می‌رود.

مزایای کاشت مو به روش میکرو گرافت
دوره درمان بسیار کوتاه‌تر و عوارض کمتردقت و سرعت بالای برداشت گرافت‌هارشد بیشتر از ۸۰ درصد موهای کاشته شدهافزایش تراکم کاشت موهاکاهش احتمال آسیب دیدن گرافت‌ها به دلیل سرعت بالاتر
معایب کاشت مو به روش میکرو گرافت
نیاز به چندین جلسه برای کاشت موعدم امکان انجام فعالیت‌های ورزشی و کارهای سنگین تا یک ماه بعد از کاشت مو

کاشت مو به روش Sapphire FUE؛؛ بهترین روش کاشت مو با ظرافت بالا

پایه اصلی کاشت مو به روش Sapphire FUE همان چیزی است که در روش FUE انجام می‌شود و به همین دلیل کاشت موها با ایجاد زخم‌های بسیار ریز انجام می‌شود که نهایتا ظرف دو هفته به طور کامل از بین خواهند رفت. البته دستگاه‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند بسیار پیشرفته‌تر هستند که باعث افزایش رضایتمندی متقاضیان کاشت مو و کاهش دوره نقاهت و عوارض کاشت می‌شود.

علاوه بر تکنیک برداشت در این روش تکنیک کاشت نیز متفاوت از دیگر روش‌هاست. درواقع تیغه‌های یاقوتی برای ایجاد سوراخ‌های بسیار ریز در ناحیه ریزش مو هم استفاده می‌شوند تا فولیکول‌ها زمان کمتری خارج از بدن باقی بمانند و احتمال آسیب رسیدن به آن‌ها بسیار کمتر شود.

Sapphire FUE
Sapphire FUE

در این روش برای برداشت و کاشت گرافت‌ها از دستگاه‌هایی با تیغه‌های یاقوتی انجام می‌شود که هیچ آسیبی به بانک مو و فولیکول‌های برداشت شده نخواهند رساند. میزان بافت پوستی خارج شده با فولیکول‌ها بسیار کم است که این موضوع احتمال رشد آن‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. با توجه به اینکه کاشت مو به روش Sapphire FUE بسیار جدید است و در آن از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها استفاده می‌شود، نسبت به سایر روش‌های معرفی شده هزینه بیشتری دارد. کاشت مو با این روش حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

مزایای کاشت مو به روش Sapphire FUE
ایجاد شکاف‌های بسیار ظریف ۰.۶ تا ۰.۷ میلی‌متری که باعث کاهش دوران نقاهت می‌شود و جای زخم‌ها بر روی سر باقی نخواهند ماند.عدم امکان تغییر زاویه یا شکل گرافت‌های کاشته شدهتیغه‌های یاقوتی ضد باکتری که احتمال آسیب بافتی و بروز عفونت را به‌شدت کاهش می‌دهند.امکان کاشت تعداد بیشتری گرافت نسبت به سایر روش‌های معرفی شدهنتایج کاملا طبیعی و تراکم بالاتر
معایب کاشت مو به روش Sapphire FUE
نیاز به بانک موی قوی و قابل برداشتهزینه بالاتر در مقایسه با سایر روش‌های معرفی شدهانجام کاشت مو در بیشتر از یک جلسه

کاشت مو به روش DHI؛ مناسب برای افرادی با بانک موی کم

تفاوت اصلی روش DHI با FIT در این است که همزمان با برداشت فولیکول‌ها حفره‌هایی در ناحیه کاشت ایجاد می‌شود تا فولیکول‌ها مستقیما بعد از برداشت در محل موردنظر قرار بگیرند. این روش برپایه متد FUE است و طبیعتا مزایا و معایب آن‌ را نیز همراه خود دارد. افرادی که دچار طاسی‌های گسترده و بانک موی ضعیف هستند می‌توانند با استفاده از این روش خیلی زود به نتایج دلخواه خود برسند.

در کاشت مو به روش DHI گرافت‌ها قبل از کاشت در داخل محلول غنی‌شده با استفاده از مواد مغذی قرار می‌گیرند که احتمال آسیب دیدن آن‌ها در زمانی که خارج از بدن هستند را به شدت کاهش می‌دهد. در این روش از قلم چوی برای کاشت گرافت‌ها استفاده می‌شود که به دلیل داشتن لوله اتصال احتمال آلودگی گرافت‌های کاشته شده را نیز کاهش خواهد داد.

کاشت مو به روش DHI
کاشت مو به روش DHI

با توجه به اینکه در کاشت مو به روش DHI از دستگاه‌های دقیق‌تر و ظریف‌تری استفاده می‌شود هزینه‌های آن نسبت به دیگر روش‌های معرفی شده بالاتر است. این روش اگرچه روش بسیار خوبی برای افراد با طاسی‌های گسترده است؛ اما بهترین روش کاشت مو به شما نمی‌رود.

بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو

درهرحال هزینه‌های این روش با توجه تراکم موردنظر، تبحر و دانش پزشک، مشخصات فردی، دلیل ریزش مو و تعداد فولیکول‌های برداشت شده تعیین خواهد شد. در لیما کاشت تلاش شده است که ضمن ارائه خدماتی با بهترین کیفیت پایین‌ترین قیمت هم برای شما در نظر گرفته شود. با توجه به این موضوع هزینه کاشت مو با روش DHI چیزی در حدود 20 تا 25 تومان تعیین شده است.

مزایای کاشت مو به روش DHI
کاشت مستقیم گرافت‌های برداشت شده که احتمال آسیب دیدن و آلودگی آن‌ها را به‌شدت کاهش می‌دهد.رشد ۹۵ درصدی گرافت‌های کاشته شدهافزاش سرعت برداشت و کاشت گرافت‌هاافزایش دقت ایجاد حفره‌ها و زاویه کاشت آن‌ها با استفاده از قلم چویظاهر طبیعی‌تر موهای کاشته شده در مقایسه با روش FIT
معایب کاشت مو به روش DHI
هزینه‌های بالاتر نسبت به روش‌های معرفی شدهطولانی‌تر بودن زمان کاشت در مقایسه با روش SUT امکان آلرژی به مواد بی‌حسی

کاشت مو به روش BHT، بهترین روش کاشت مو برای طاسی گسترده

در کاشت مو به روش BHT از موهای بدن یعنی ریش، پشت و سینه به عنوان بانک مو استفاده می‌شود. با توجه به این موضوع این روش برای خانم‌ها مناسب نیست و تنها آقایان با سطح ریزش موی زیاد می‌توانند از این روش استفاده کنند. گرافت‌های برداشت شده در روش BHT نهایتا 1000 عدد خواهد بود که برای پوشاندن طاسی‌های گسترده تعداد مناسبی است. این روش برای افرادی مناسب است که بانک موی ضعیفی دارند اما موهای بدن آن‌ها بسیار زیاد است. همچنین می‌توان از آن برای پر کردن تاج یا افزایش تراکم موها نیز استفاده کرد.

کاشت مو به روش BHT
کاشت مو به روش BHT

در کاشت مو به روش BHT برداشت مو با تکنیک FIT انجام می‌شود؛ پس نیازی نیست نگران باقی ماندن جای زخم بر روی بدن خود باشید. توجه داشته باشید که موهایی که در این روش برداشت می‌شوند باید از نظر ضخامت و نحوه رشد شباهت زیادی به موهای سر داشته باشند تا باعث از بین رفتن یکدستی موها نشوند. تعیین هزینه‌ کاشت مو با این روش به کیفیت موهای نواحی برداشت و سطح طاسی بستگی دارد. به همین دلیل در جلسه معاینه نواحی اهداکننده و البته ناحیه کاشت به دقت بررسی می‌شوند تا تعداد دقیق فولیکول‌های موردنیاز تعیین شود.

مزایای کاشت مو به روش BHT
رضایتمندی ۷۰ تا ۸۰ درصد مراجعینمناسب برای افراد با طاسی‌های گسترده و بانک موی ضعیفافزایش شباهت موهای بدن به موهای سر مدتی بعد از کاشت که باعث طبیعی‌تر شدن نتایج می‌شود.مناسب برای متقاضیانی که قبلا کاشت موی ناموفق داشته‌اند.
معایب کاشت مو به روش BHT
عدم امکان پیش‌بینی میزان موفقیت روشوجود شرایط خاص برای استفاده از موهای بدن به عنوان بانک مواهمیت بالای تجربه و مهارت جراح در برداشت فولیکول‌ها به‌خصوص زمانی که ناحیه زیر ریش به عنوان بانک مو انتخاب شده است.عدم امکان استفاده از این روش برای خانم‌ها

کاشت مو به روش سوپر ترکیبی؛ بهترین روش کاشت مو برای پوشش دهی کامل ناحیه ریزش

این روش تقریبا هر چیزی که روش‌های FIT، FUT و BHT دارند را به شما هدیه می‌دهد و به همین دلیل یک راه‌حل عالی برای پوشش دهی کامل ناحیه ریزش خواهد بود. این روش برای کسانی مناسب است که طاسی بسیار گسترده یا طاسی کامل دارند و نمی‌توان از موهای باقیمانده بر روی سر آن‌ها به عنوان بانک مو استفاده کرد.

بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو

البته برای بهره‌مندی از مزایای کاشت مو به روش سوپر ترکیبی لازم است که شخص متقاضی کاندید مناسبی برای کاشت باشد؛ به این معنا که در نواحی زیر ریش یا سینه و سایر قسمت‌های بدن بانک موی مناسبی داشته باشد و بتوان از این نواحی تعداد مناسبی گرافت مو استخراج کرد.

کاشت مو سوپرترکیبی پلاس لیماکاشت
کاشت مو سوپرترکیبی پلاس لیماکاشت

با توجه به اینکه در کاشت مو به روش سوپرترکیبی از سه تکنیک مختلف برای برداشت گرافت‌ها و کاشت آن‌ها استفاده می‌شود می‌توان این روش را یکی از گران‌ترین شیوه‌های کاشت مو دانست. البته در مقایسه با نتایجی که سوپرترکیبی برای شما به ارمغان می‌آورد این هزینه‌ها واقعا زیاد نیست و شما بعد از دیدن رشد موهای کاشته شده و افزایش تراکم در موی سر خود متوجه این موضوع خواهید شد. در لیما کاشت کاشت مو با این روش با استفاده از بهترین دستگاه‌ها و توسط پزشکان حاذق و ماهر با هزینه‌ای در حدود ۷ تا ۹ میلیون تومان انجام خواهد شد.

مزایای کاشت مو به روش سوپرترکیبی
امکان پیوند زدن تعداد زیادی گرافت مو در هر جلسه (تا ۵۰۰۰ گرافت در هر جلسه بسته به کیفیت بانک مو)یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای ترمیم طاسی‌های گسترده و کاملرشد موهای کاشته شده در زمانی کوتاه
معایب کاشت مو به روش سوپرترکیبی
امکان ایجاد زخم‌های نواری روش FUT در نواحی برداشتمناسب نبودن این روش برای خانم‌هادوره نقاهت طولانی‌تر در مقایسه با سایر روش‌های معرفی شدهافزایش عوارض و احتمال عفونت‌های ویروسیاحتمال ایجاد فولیکولیت (کیست و التهاب فولیکول‌های پیوند شده که احتمال عفونت را افزایش می‌دهد).

کاشت مو به روش Super FUE plus؛ بهترین روش کاشت مو در ایران

تجربه پزشکان لیما نشان داده است که کاشت مو به روش Super FUE Plus همان بهترین روش کاشت مو است که همه ما به دنبالش هستیم. این روش ترکیبی از بهترین روش های کاشت موی دنیاست. درواقع می‌توان گفت که دانشمندان در این روش گلچینی از مزایای همه روش‌های کاشت مو را فراهم کرده‌اند تا افراد را به نتایج دلخواه خود برسانند.

در کاشت مو به روش Super FUE plus از اسکن و آنالیز کامپیوتری فوق پیشرفته برای بررسی ناحیه اهدا و کاشت و تعیین محل رویش استفاده می‌شود. بعد از ترسیم خط رویش به‌صورت لیزری با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک برداشت گرافت‌ها با ایجاد زخم‌هایی بسیار کوچک و به‌صورت کاملا یکنواخت انجام می‌شود. گرافت‌های برداشت شده با استفاده از دستگاه‌های کاملا اتوماتیک در ناحیه هدف قرار می‌گیرند و درنهایت به کمک دستگاه مخصوص و انجام لیزر زخم‌های ایجاد شده ترمیم شده و آلودگی‌های محل کاشت تا حد زیادی برطرف می‌شوند.

کاشت مو به روش سوپر ترکیبی پلاس
کاشت مو به روش سوپر ترکیبی پلاس

در این روش جراح تنها به عنوان ناظر در اتاق عمل حاضر است و هیچ کاری با دست انجام نمی‌گیرد. به همین دلیل دقت و سرعت کاشت بسیار بالاست و درصد بسیار بالایی از فولیکول‌های کاشته شده رشد خواهند کرد. همچنین احتمال انتقال آلودگی در این روش بسیار کم است و به همین دلیل دوران نقاهت کوتاه خواهد بود و متقاضیان عوارض کمی را تجربه خواهند کرد.

روش Super FUE plus از پیشرفته‌ترین و جدیدترین روش‌های کاشت مو است که به دلیل مزیت‌های فراوانی که دارد به عنوان بهترین روش کاشت مو هم شناخته می‌شود. با توجه به اینکه کلیه مراحل کاشت و برداشت از طریق دستگاه‌های تمام اتوماتیک انجام می‌شود، کیفیت دستگاه‌ها و به‌روز بودن آن‌ها در نتیجه کاشت تاثیر زیادی خواهد داشت.

بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو

در این روش حتی کاشت فولیکول‌ها نیز از طریق دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌شود تا گرافت‌ها کمترین آسیب را ببینند. ضمن اینکه دستگاه دقیق‌ترین و بهترین زاویه و عمق کاشت را تعیین می‌کند تا احتمال به‌هم‌ریختگی موها بعد از کاشت وجود نداشته باشد و شما صاحب موهایی یکپارچه و جذاب شوید. همچنین عمق کاشت با توجه به محل آن (نزدیک به تاج یا جلوی سر) انتخاب می‌شود تا موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی باشند. به‌این‌ترتیب افراد جوان‌تر به خاطر داشتن موهایی پرپشت جذاب‌تر خواهند بود و سن افراد مسن‌تر چند سالی کمتر از سن واقعی آن‌ها به نظر می‌رسد.

کاشت تخصصی ریش
کاشت تخصصی ریش

هزینه‌های کاشت مو به این روش از دیگر روش‌های معرفی شده در این مطلب بیشتر است؛ اما تجربه نشان داده است که کاملا به نتایجی که درنهایت به دست خواهید آورد می‌ارزد. لیما کاشت به‌منظور جلب رضایت مشتریان پکیج‌های کاشت مو با این روش را با تخفیف‌های همیشگی ارائه داده است. برای کاشت مو به روش Super FUE plus فرم هوشمندکاشت موی سایت را پر کنید تا در اسرع وقت با شماره تماس بگیریم.

مزایای کاشت مو به روش Super FUE plus
دقت بسیار بالا در تعیین عمق برداشت فولیکول‌ها و انتخاب بانک موایجاد خط رویش موی لیزری که باعث طبیعی‌تر شدن نتایج خواهد شد.استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک بدون نیاز به کوچک‌ترین دخالت دستاستریل کردن نواحی کاشت و برداشت با استفاده از دستگاه‌های قدرتمند که امکان انتقال عفونت را به‌شدت کاهش می‌دهد.استفاده از کمترین میزان ماده بی‌حسیایجاد کمترین میزان اسکار که در کوتاه‌ترین زمان بهبود پیدا می‌کنند.
قرار دادن فولیکول‌های کاشته شده در بهترین زاویه ممکن تا بعد از رشد تفاوتی با موهای طبیعی نداشته باشند و ساختار موی سر کاملا یکدست باشد.ایجاد حداکثر تراکم ممکن در کوتاه‌ترین زمان ممکنامکان کاشت ریش و ابرو با استفاده از این روش
معایب کاشت مو به روش Super FUE plus
هزینه بالا

بهترین روش کاشت مو برای خانم‌ها کدام است؟

خانم‌ها نیز درست مانند آقایان با مشکلات ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنند و البته خلاص شدن از این مشکل برای آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ چراکه موها یکی از اصلی‌ترین ارکان زیبایی در خانم‌ها به شمار می‌روند.

خوشبختانه کاشت مو برای خانم‌ها نیز یک روش موثر است و آن‌ها می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلف کاشت به‌خصوص Super FUE plus که بهترین روش کاشت مو در حال حاضر است، دوباره صاحب موهایی پرپشت و جذاب شوند. توجه داشته باشید که امکان استفاده از روش‌هایی که نیاز به برداشت موی بدن دارند؛ یعنی روش‌های BHT و سوپرترکیبی برای خانم‌ها وجود ندارد؛ اما می‌توانند ابا مشورت و صلاحدید پزشک از سایر روش‌های کاشت استفاده کنند.

خدمات لیما کاشت

بهترین روش کاشت مو در ایران را با در لیما کاشت انجام دهید

لیماکاشت به منظور جلب رضایت متقاضیان کاشت مو تلاش کرده است که به‌روزترین امکانات موجود برای کاشت مو با روش‌های مختلف را فراهم کند تا همه افراد بتوانند با صرف هزینه‌ای مناسب به نتایج دلخواه خود برسند. در این کلینیک کلیه مراحل کاشت مو توسط پزشکان ماهر و باتجربه انجام می‌شود تا خیال شما از بابت نتایج کاملا راحت باشد.

با توجه به مزیت‌های فراوان روش Super FUE plus می‌توان این روش را به عنوان بهترین روش کاشت مو عنوان کرد؛ اما مسئله اینجاست که حتی همین روش هم ممکن است برای بعضی افراد مناسب نباشد. به همین دلیل لازم است که فرد قبل از کاشت مو توسط پزشک متخصص به طور کامل معاینه شود تا بهترین روش برای او تشخیص داده شود.

درنهایت باید بدانید که مناسب‌ترین روش برای شما که توسط پزشک تعیین می‌شود همواره بهترین روش کاشت مو است که شما را به نتایج دلخواهتان خواهد رساند. البته که می‌توانید پیشنهادها و تجربیات خود را با پزشک مطرح کنید؛ اما بهتر است تصمیم‌گیری نهایی را به دست پزشک ماهر بسپارید تا همه‌چیز بر وفق مراد شما پیش برود.

بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو بهترین روش های کاشت مو

سوالات متداول

آیا باید هزینه کاشت مو را به صورت یکجا پرداخت کرد؟

خیر. لیما کاشت شرایط ویژه ای برای افرادی که قصد پرداخت اقساطی دارند را در نظر گرفته است.

با توجه به اینکه هزینه ترمیم موها با استفاده از دارو کمتر از کاشت مو است؛ بهتر نیست که از این روش استفاده کنیم؟

شما باید به کاشت مو به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه کنید. هرچند که در ابتدا هزینه بیشتری را متحمل خواهید کرد؛ اما در نهایت یک راه‌حل دائمی به شما ارائه شده که تا آخر عمر شما را از مصرف هر دارو یا تقویت‌کننده‌ای بی‌نیاز خواهد کرد.

چرا هزینه کاشت مو در ایران کمتر از سایر کشورها است؟

در حال حاضر تعداد زیادی مرکز زیبایی در ایران در حوزه کاشت مو فعالیت می‌کنند؛ به همین دلیل برای جذب متقاضیان، خدمات خود را با قیمت مناسبی ارائه می‌دهند. بنابراین بر خلاف تصور اشتباهی که در میان برخی از متقاضیان جا افتاده است؛ این ارزان بودن خدمات به معنای بی‌کیفیت بودن آن‌ها نیست.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه فرایند بسته به تعداد مو های پیوندی، جلسات درمانی، وسعت ریزش مو، مهارت پزشک و کلینیک درمانی متفاوت است. به طور معمول، مردان به ۱ تا ۳ جلسه درمانی نیاز خواهند داشت.

آیا هزینه کاشت مو برای خانم‌ها از آقایان کمتر است؟

جنسیت ملاک تاثیرگذاری بر روی هزینه تمام شده کاشت مو نیست. بسته به اینکه الگوی ریزش موی شما چطور باشد و بخواهید به چه تراکمی دست پیدا کنید؛ این هزینه متفاوت خواهد بود.

نتایج کاشت مو چه مدت ماندگار هستند؟

در صورتی که پیوند مو به درستی انجام شود، نتایج آن دائمی خواهند بود. احتمال موفقیت این فرایند  ۹۰ تا ۹۵ درصد بوده و نتایج آن مادام العمر هستند.

اگر فردی نیاز به کاشت مجدد موها پیدا کند؛ آیا باید هزینه مشابهی را بپردازد؟

افراد به هر دلیلی ممکن است مجددا نیاز به کاشت مو پیدا کنند؛ در این صورت معمولا هزینه کاشت با بار اول تفاوتی نخواهد داشت. اما اگر شما هر دو مرحله کاشت را در یک کلینیک انجام دهید؛ احتمال دارد که تخفیف‌های خوبی را دریافت نمایید.

فهرست مطالب

فهرست مطالب