کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT

برداشت نوار از قسمت بانک مو و ایجاد بخیه در پشت سر .

چرا کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT مختص آن دسته از افرادی است که دچار ریزش مو گسترده شده‌اند. طی این متد که در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز انجام می‌شود، پزشک یک لایه (فلپ) از پوست سر را که حاوی تعداد مناسبی از فولیکول‌های مو است را برداشته و سپس جای آن را بخیه می‌زند که نتیجه این بخیه، باقی ماندن یک جای زخم خطی می‌باشد. فولیکول‌های برداشته شده از پشت سر، توسط تکنسین‌ها به دسته‌ای از گرافت‌ها تقسیم می‌شود که تقریبا هر کدام از آن‌ها دارای یک یا دو فولیکول مو خواهند بود.

پس از این که بهترین و مقاوم‌ترین فولیکول‌ها با استفاده از میکروسکوپ انتخاب شدند، برای پیوند به ناحیه طاسی، آماده خواهند شد؛ بنابراین نتیجه حاصل از این متد بسیار طبیعی خواهد بود. هر زیباجو در یک جلسه پیوند مو به روش FUT، می‌تواند حدود 5000 تا فولیکول مو پیوند بزند که عدد بسیار قابل قبول مخصوصا برای آن دسته از افرادی است که دچار طاسی‌های گسترده می‌باشند.

مراحل کاشت مو به روش FUT
 • پروسه کاشت مو به روش FUT نیازمند دقت است و مهارت زیاد دستان یک پزشک کارکشته را می‌طلبد. در حالت کلی، عمل کاشت پیچیده است و ممکن است بین 4 الی 8 ساعت طول بکشد؛ این مراحل به طور خلاصه در زیر آورده شده‌اند:

  • آزمایش و بررسی موهای فرد: در این مرحله، از موهای بیمار عکس‌برداری می‌شود تا در صورت نیاز در پرونده او موجود باشد. با معاینه سر و موهای زیباجو، میزان آسیب و محل مورد نیاز برای کاشت مو تعیین می‌گردد.
  • تعیین خط رویش مو: در این مرحله، پزشک متخصص ضمن مشورت با زیباجو، محل و تعداد فولیکول مورد نیاز برای کاشت را تعیین کرده و با استفاده از یک مارکر، خط رویش مو را روی سر می‌کشند. برای کاشت مو به روش FUT الزامی برای تراشیدن مو نمی‌باشد.
  • بی‌حسی موضعی: به منظور حفظ آرامش زیباجو طی روند کاشت، ناحیه بانک و گیرنده مو با استفاده از داروهایی نظر لیدوکائین تحت بی‌حسی قرار خواهند گرفت.
  • برداشتن نوار فولیکولی از پشت سر: پزشک یک ناحیه که حاوی تراکم بالای مو باشد (در ناحیه پشت سر) را انتخاب کرده و با استفاده از ابزارهای پزشکی، اقدام به جدا کردن یک لایه (فلپ) پوستی از سر می‌نماید. بعد از برداشت نوار، به منظور جلوگیری از عفونت و بهبود سریع‌تر، ناحیه مورد نظر تحت بخیه قرار می‌گیرد.
  • پالایش فولیکول‌ها زیر میکروسکوپ: پس از برداشت نمونه، یک تکنسین ماهر زیر میکروسکوپ، فولیکول‌ها را از یکدیگر جدا کرده و سپس آن‌ها را به صورت دسته‌های دو یا سه تایی در می‌آورد و برای کاشت به ناحیه طاسی آماده می‌کند.
  • کاشت گرافت‌های پردازش شده در محل مورد نظر: پس از آماده‌سازی و ایجاد برش در ناحیه گیرنده، گرافت‌ها به طرز ماهرانه‌ توسط پزشک در منطقه طاسی قرار می‌گیرند. برای انجام پیوند مو در ناحیه مورد نظر، برش‌های بسیار ریزی در پوست سر ایجاد می‌شود و سپس واحدهای فولیکولی مو به این نواحی وارد می‌شوند.
  • پایان جلسه کاشت مو: پس از انجام فرآیند کاشت که حدود 5 تا 8 ساعت ممکن است طول بکشد، نکات مراقبتی به فرد گوشزد می‌شود و داروهای مورد نیاز نیز نسخه خواهند شد. در پایان از موادی مثل مواد ضد عفونی کننده در پوست ناحیه مورد نظر استفاده شده و پس از پانسمان، پوست سر پوشانده خواهد شد. حدود 5 تا 7 روز پس از عمل، موهای ناحیه کاشت شده دچار ریزش می‌شوند که جای نگرانی ندارند؛ زیرا فقط ساقه‌های مو دچار ریزش می‌شوند و جای فولیکول‌ها امن است. فولیکول‌های کاشت شده از هفته هشتم شروع به رشد می‌کنند و رشد آن‌ها دائمی خواهد بود.
مزایای روش کاشت مو به روش FUT
  • نیاز به تراشیدن موی سر ندارد
  • پیوند حجم مناسبی از فولیکول‌های مو در یک جلسه
  • نتیجه بسیار طبیعی حاصل از کاشت
  • مناسب برای افرادی با حجم موی بسیار کم و طاسی گسترده
  • هزینه اقتصادی نسبت به سایر روش‌ها

درخواست مشاوره

  با ما در ارتباط باشید : 00989122001325