ماندگاری کاشت ابرو

ماندگاری کاشت ابرو

ماندگاری کاشت ابرو

امروزه یکی از مهمترین معیارهای زیبایی داشتن ابروهایی پرپشت و پهن است. ریزش ابروها ممکن است باعث از بین رفتن فرم زیبای ابرو و در نهایت کاهش اعتماد به نفس افراد شود. بسیاری از پزشکان زیبایی برای رفع این مشکل روش‌هایی را ابداع کرده‌اند که یکی از بهترین آن‌ها کاشت ابرو می‌باشد.

اکثر خانم ها با استفاده از تاتو، هاشور و میکروپیگمنتیشن باعث ایجاد زخم در پوست ناحیه ابرو می شوند. میکروپیگمنتیشن یا هاشور هیچ تفاوتی با تاتو ندارد چراکه باعث صدمه و آسیب در قسمت ابروها می شوند.

باید بگوییم زخم حاصل از میکروپیگمنتیشن نسبت به هاشور و تاتو کمتر است. اگر در قسمتی از صورت به خصوص ابروها زخمی رخ دهد، باعث ایجاد اسکار در آن خواهد شد و این عارضه تا 4 ماه برای کاشت ابرو مناسب نمی باشد.

امروزه یکی از مهمترین معیارهای زیبایی داشتن ابروهایی پرپشت و پهن است. ریزش ابروها ممکن است باعث از بین رفتن فرم زیبای ابرو و در نهایت کاهش اعتماد به نفس افراد شود. بسیاری از پزشکان زیبایی برای رفع این مشکل روش‌هایی را ابداع کرده‌اند که یکی از بهترین آن‌ها کاشت ابرو می‌باشد.

ماندگاری کاشت ابرو
ماندگاری کاشت ابرو
ماندگاری کاشت ابرو
ماندگاری کاشت ابرو

روش کاشت ابرو معمولاً در کلینیک‌های زیبایی یا مراکز کاشـت ابرو انجام می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی را درباره نحوه انجام این روش در بهترین مرکز کاشـت ابرو در تهران ارائه دهیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

کاشت ابرو چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

پیش از آنکه به توضیح نحوه انجام روش کاشت در بهترین مرکز کاشـت ابرو در تهران بپردازیم باید بدانید کاشـت ابرو چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت روش کاشـت ابرو در واقع یک جراحی است که در آن به زیباسازی ابروها می‌پردازند. در این جراحی پزشکان از فولیکول‌ها برای زیباسازی ابروها استفاده می‌کنند.

ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو

فولیکول‌ها کوچک‌ترین ارگان‌های حیاتی مو هستند که در نقاط مختلف بدن رشد می‌کنند. پزشکان در جراحی کاشـت ابرو فولیکول‌ها را از مناطق مناسب برداشت کرده و در محل مورد نظر می‌کارند. برداشت فولیکول‌ها باید با دقت انجام شود. محل برداشت فولیکول‌ها یا بانک مو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. فولیکول‌هایی که انتخاب می‌شوند باید شباهت زیادی به فولیکول‌های ابرو داشته باشند.

لیماکاشت ابرو (4)
لیماکاشت ابرو
لیماکاشت ابرو (7)
لیماکاشت ابرو
280220140_1021259388484804_5139863713229612413_n
کاشت ابرو

اگر کاشـت ابرو در یک کلینیک معتبر مانند کاشـت ابرو لیما کاشت انجام شود، نتایجی دائمی و طبیعی خواهد داشت. برای آنکه بتوانید یک کاشـت ابروی مناسب را تجربه کنید باید کاندیدای مناسبی برای استفاده از آن باشید. کاندیدای مناسب کاشـت ابرو به شرح زیر می‌باشد:

 • کسانی که ابروهای نازک و کم پشتی دارند می‌توانند از کاشت استفاده کنند.
 • افرادی که به علت اصلاح بیش از حد ابروها دچار کم پشتی در این ناحیه شده‌اند
 • اگر از فرم ابروهای خود ناراضی هستید، کاشت ابرو می‌تواند برای شما مناسب باشد.
 • کسانی که به دلیل تصادف در ناحیه ابرو دچار زخم، سوختگی و شکستگی شده‌اند.
 • افرادی که به علت کم کاری تیروئید دچار ریزش ابرو شده‌اند، پس از کنترل بیماری می‌توانند از کاشت ابرو استفاده کنند.
 • افرادی که به علت بیماری‌های خاص پوستی دچار ریزش ابرو شده‌اند.

بیشتر بخوانند: کاشت مو با روش SUT

مشاوره پیش از کاشت ابرو

 • پیش از تصمیم به انجام کاشت ابرو، حتما بایستی با متخصص پوست مشاوره داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که فرم ابروی هر فردی منحصر به فرد است. وضعیت، میزان تقارن و پر بودن ابرو، متناسب با ظاهر و صورت فرد تعیین خواهد شد.
 • در طول جلسات مشاوره، ابتدا فرم دلخواه ابرو از فرد پرسیده خواهد شد، چرا که حین کاشت می توان تغییراتی را در ظاهر و فرم ابرو ایجاد کرد.
 • کاشت ابرو نیز همانند کاشت مو، تحت بی حسی موضعی انجام می شود، تا فرد آرامش بیشتری داشته باشد. کاشت مو، روش بسیار ساده ای است و نتیجه آن تا حد بسیار بالایی به دقت و مهارت جراح بستگی دارد.

انواع روش کاشت در بهترین مرکز کاشت ابرو

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد این است که انواع روش کاشـت ابرو بهترین مرکز کاشـت ابرو در تهران به چه صورت است؟

ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو

در پاسخ به این سؤال باید با اینکه مدت زمان زیادی از ابداع روش کاشت ابرو نگذشته است، با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های متنوعی برای کاشـت ابرو ایجاد می‌شود. به طور کلی پزشکان روش‌های کاشـت ابرو را به دو دسته FUT و FUE دسته بندی می‌کنند که در ادامه مطلب به توضیح بیشتر درباره آن‌ها خواهیم پرداخت:

روش تهاجمی FUT:

یکی از اولین روش‌های کاشـت ابرو روش FUT می‌باشد. در این روش پزشکان با ایجاد برش و جراحی به برداشت فولیکول‌ها می‌پردازند. در طول این روش پزشکان با ایجاد برشی نواری شکل در محل اهدا یا بانک مو، فولیکول‌ها را از پوست جدا کرده و در ناحیه مورد نظر می‌کارند.

کاشت تخصصی ابرو
کاشت تخصصی ابرو

این روش یک روش تهاجمی محسوب شده و دارای معایبی نیز می‌باشد. از مهمترین معایب این روش می‌توان به تشکیل اسکار در محل اهدا اشاره کرد. البته این روش دارای مزایایی است که به همین دلیل توانسته همچنان مورد توجه مردم قرار بگیرد. از مزایای روش FUT می‌توان به هزینه مناسب و تراکم زیاد ابروها بعد از کاشت اشاره کرد.

روش غیرجراحی FUE:

از روش‌های جدید و مدرن کاشـت ابرو می‌توان به روش FUE اشاره کرد. در این روش پزشکان بدون ایجاد برش و جراحی به برداشت فولیکول‌ها می‌پردازند. در طول این روش پزشکان فولیکول‌ها را به طور واحدهای مجزا از محل اهدا برداشت کرده و در ناحیه ابرو می‌کارند.

اینکار با دقت بسیار و زیر نظر پزشکان متخصص انجام می‌شود. روش غیرجراحی FUE از روش‌های رایج کاشـت ابرو است که دارای دوران نقاهت بسیار کوتاهی است. از مزایای مهم این روش می‌توان به دریافت نتایج طبیعی از جراحی اشاره کرد. شما می‌توانید بلافاصله پس از جراحی به زندگی روزمره خود باز گردید.

کاشت ابرو لیماکاشت
کاشت ابرو لیماکاشت

ویژگی‌های بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران

پس از توضیحاتی که درباره کاشت ابرو داده شد ممکن است با این سؤال مواجه شوید که ویژگی‌های بهترین مرکز کاشـت ابرو در تهران به چه صورت است؟

همانطور که گفته شد انجام کاشـت ابرو در کلینیک‌های معتبر می‌تواند نتایجی طبیعی و دائمی را به همراه داشته باشد. بنابراین اعتبار کلینیک از اهمیت بسیار زیادی در کاشـت ابرو برخوردار است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که در صورت انجام این جراحی در مراکز نامعتبر مشکلاتی برای بیمار ایجاد خواهد شد.

شما می‌توانید با انتخاب بهترین مرکز، بدون نگرانی به انجام کاشـت ابرو بپردازید. روش کاشت یک روش حساس بوده و انجام آن باید با نهایت دقت انجام شود. از ویژگی‌های مهم بهترین مراکز کاشـت ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو

 1. جراحان کلینیک‌های معتبر باید دارای تجربه بالا در زمینه کاشـت ابرو باشند. هرچه میزان تجربه پزشک بیشتر باشد، نتیجه کاشـت ابرو نیز موفق‌تر خواهد بود.
 2. یک کلینیک حرفه‌ای دارای مدیریت حرفه‌ای نیز می‌باشد. مدیر کلینیک باید بتواند به خوبی به مسائل درون مرکز را سازماندهی کند.
 3. پزشکان مراکز حرفه‌ای، افراد با تجربه‌ای در زمینه‌ای پوست و مو هستند.
 4. کادر پزشکی کلینیک حرفه‌ای باید متخصص باشند.
 5. رعایت بهداشت یکی از مهمترین مسائل در مراکز معتبر است.
 6. هزینه‌های درمان باید مناسب باشد. بیشتر افراد توانایی هزینه‌های سنگین برای کاشـت ابرو را ندارند.
 7. استفاده از بهترین تجهیزات از مهمترین ویژگی‌های مراکز معتبر است.
 8. یک مرکز کاشـت ابرو باید دارای مجوز از وزارت بهداشت باشد. در صورت عدم مجوز مرکز دارای اعتبار کافی نیست.


کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب می باشد؟

افرادی که بنا به دلایل ژنتیکی، برداشتن بیش از حد ابرو، ضربات وارده به سر و یا ابتلا به برخی بیماری ها، دچار ریزش ابرو شده اند، بهترین گزینه های انجام کاشت ابرو هستند. اما افرادی که از ظاهر ابروهای خود راضی نیستند نیز می توانند کاشت ابرو را انجام دهند.

چرا کاشت ابرو انجام دهیم؟

ابرو یکی از عناصر مهم در زیبایی چهره افراد است که راههای زیادی برای پرپشت کردن آن وجود دارد. در اغلب مواقع خانم ها از شایع ترین روش که تتو و یا آرایش کردن است جهت حجیم نمودن آن استفاده می کنند، اما باید بگوییم که این روش مصنوعی است و علاوه بر این که جذابیتی ندارد بلکه سن راافزایش می دهد. به توصیه بهترین دکتر کاشت ابرو درغرب  تهران موثرترین روش برای پرپشت کردن و حجیم نمودن ابرو، کاشت ابرو می باشد.

کاشت ابرو روشی است که نیاز به مهارت و تکنیک خاصی می خواهد که می توان با روش  FUT برای تمام صورت ها انجام داد. این پروسه غیر تهاجمی هیچ گونه خطری برای فرد به همراه ندارد و چنانچه به دکتر پوست حاذقی مراجعه شود بهترین کارایی را برای متقاضی به همراه خواهد آورد. پیوند ابرو را همه افراد می توانند انجام دهند، چه کسانی که ابروهای آنان شکسته شده است و چه افرادی که ابروهای آنان تتو و یا نازک می باشد.

ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو

3 مرحله کاشت در بهترین مرکز کاشت ابرو تهران

کاشـت ابرو در بهترین مرکز کاشـت ابرو در تهران دارای سه مرحله می‌باشد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت:

 1. اولین مرحله از کاشـت ابرو مرحله طراحی است. در این مرحله پزشکان در جلسات قبل از کاشت به بررسی ابروهای بیمار پرداخته و بر اساس فرم صورت او به طراحی یک طرح مناسب برای ابروهای او می‌پردازند. این مرحله دارای اهمیت بسیاری است.
 2. مرحله بعدی مرحله برداشت فولیکول‌ها می‌باشد. در این مرحله پزشکان با استفاده از بی حسی موضعی محل برداشت و کاشت را بی حس کرده و به برداشت فولیکول‌ها می‌پردازند.
 3. آخرین مرحله از کاشــت ابرو مرحله کاشت فولیکول‌ها در ابرو است. در این مرحله برش‌های ظریفی روی پوست ایجاد شده و کاشت فولیکول‌ها درون این برش‌ها، با دقت و زیر میکروسکوپ انجام می‌شود.

مهمترین نکات در بهترین مرکز کاشت ابرو

کاشت ابرو در بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران دارای نکات بسیار مهمی است که به شرح زیر هستند:

 1. موهای ابرو تک تارمویی هستند. بیشتر فولیکول‌های سر چند تارمویی هستند. بنابراین برداشت فولیکول‌ها باید با دقت انجام شود.
 2. موهای ابرو روی صورت می‌خوابند، در صورتی که موهای سر عمودی رشد می‌کنند. موهای ابرو با زاویه خاصی از فولیکول‌ها رشد می‌کنند که پزشکان هنگام برداشت فولیکول‌ها باید به آن دقت داشته باشند.
 3. موهای ابرو در نواحی مختلف در جهات متفاوتی رشد می‌کنند. برای مثال جهت رشد موهای دم ابرو با تنه آن متفاوت است. پزشکان هنگام کاشت باید به این نکته نیز توجه داشته باشند.

ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو در تهران و شهرستان‌ها دارای تعرفه‌های متفاوتی بسته به نوع درمان می‌باشد که پس از ویزیت و مشاوه رایگان اعلام خواهد شد.

دوره رشد ابرو بعد از کاشت چگونه می باشد؟

بعد از پیوند ابرو، مو 2 تا 3 هفته ریزش می کند، اما جای نگرانی ندارد چرا که بعد از 4 ماه مو رشد مجدد می کند و با رویش دوباره بسیار زیبا به نظر می رسد گویا که ابروی خود فرد است و هر چه زمان بیشتر بگذرد ابرو پرپشت تر می شود و به ماه 9 که برسد، ابرو کامل رشد کرده و نتایج بهتر قابل رویت است. 

کاشت ابرو بدون درد بسیار مناسب افرادی است که ابروهای کم پشت، به دلایل ژنتیکی و وراثتی فاقد ابرو هستند و یا ابروی سوخته و شکسته دارند، افرادی که با مواد اسیدی و شیمیایی فعالیت می کنند، افرادی که جراحات و زخم کوچک در ناحیه ابرو دارند به طوری که رشد ابرو در آن قسمت متوقف شده است، بسیار کاندیدای مناسب کاشت ابرو هستند.

ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو

آمادگی قبل از کاشت ابرو

پیوند و یا کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو که بر روی جمجمه صورت می گیرد نیاز به برخی مراقبت ها و نکات قبل و بعد از این پروسه دارد که فرد باید آن را به خوبی انجام دهد که شامل:

مراقبت های قبل از کاشت ابرو
مراقبت های قبل از کاشت ابرو
 • به هیچ وجه قبل از کاشت ابرو از دارو و یا مکملاتی که باعث رقیق شدن خون می شود، استفاده نکنید.
 • اجتناب از دخانیات، دو سه هفته قبل از کاشت ابرو الزامی می باشد.
 • متقاضی باید تا 48 ساعت قبل از پیوند ابرو از مشروبات و نوشیدنی های الکلی مصرف نکند.
 • بهتر است که در مراجعه به کلینیک و یا مطب پزشک، فرد در ناحیه صورت به خصوص موضع ابروها هیچ گونه آرایش و یا پمادی استفاده نکرده باشد.

علل ریزش یا تحلیل ابرو عبارتند از:

 • کم پشتی ژنتیکی ابرو
 • کم کاری تیروئید
 • آلوپسی آرئاتا
 • ضربه و آسیب
 • تریکوتیلومانیا یا کندن ابروها در حالت عصبی

شایان ذکر است که بگوییم که همه افراد می توانند کاشت ابرو را انجام دهند و دکتر پوست ازبهترین محل فولیکول های سر، مو را انتخاب کرده و در بهترین قسمت ابرو می کارد. دکتر هیچ گاه از موهای مجعد و فر برای کاشت استفاده نمی کند و زمانی که پیوند را انجام می دهد در آقایان اغلب افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم صورت می گیرد اما زنان در قسمت لبه استخوانی فاصله گرفته و قوس ابرو صورت می گیرد.

ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو ماندگاری کاشت ابرو

اصلاح بعد از کاشت ابرو

هر کاشت مویی ممکن است که بعد از 3 هفته تا 1 ماه  بعد از کاشت مو، خواه کاشت موی ابرو، کاشت موی ریش یا کاشت موی سرباشد، باید حدود سه هفته تا یک ماه ابتدا موی سر باید ریزش کند تا به فاز استراحت و یا ریزش برود. گفته می شود که استراحت در افراد متفاوت می باشد، در واقع از 3 تا 6 و یا 7 ماه طول می کشد. یعنی حداقل 3 ماه و حداکثر 7 ماه ابروها به نتیجه برسند، تا ابروها و موها نتیجه مطلوب را با خود به همراه بیاورند.

[random-posts]

از بین افراد 20 تا 30 درصد هستند که موهای کاشته شده در آنان ریزش پیدا نمی کند و فاز استراحت ندارد و همان موها با همان مقاومت باقی می ماند. پس می توان نتیجه گرفت که زمانی ما می توانیم که با موچین ابروها را اصلاح کنیم که از فاز استراحت خارج شده باشد و ابروها رشد کرده باشد.

حداقل 8 الی 9 ماه از کاشت ابرو گذشته باشد و کاشت نیز به نتیجه رسیده باشد. اضافه می کنیم که قیچی زدن موهای ابرو از 10 روز بعد از کاشت ابرو میسر می باشد. کاشت ریش نیز به همین صورت است و همچون کاشت موی سر نتیجه خواهد داد.

ماندگاری کاشت ابرو

ماندگاری کاشت ابرو به تعداد موهای پیوندی، که توسط پزشک مورد استفاده قرار گرفته است، بستگی دارد. در نتیجه بر اساس تعداد موی پیوندی ، هزینه بی حسی و هزینه جراح ماندگاری کاشت ابرو محاسبه می شود.

سایر خدمات لیما کاشت

سوالات متداول

آیا کاشت ابرو عوارض و خطرات جانبی دارد ؟

در مجموع جراحی کاشت ابرو روش با کمترین خطر و عوارض جهت ترمیم ابرو می باشد.ممکن است ابرو دچار کبودی، التهاب، یا ورم شود.

هزنیه کاشت ابرو چقدر خواهد بود؟

هزینه کاشت ابرو به تعداد موهای پیوندی، که توسط پزشک مورد استفاده قرار گرفته است، بستگی دارد. در نتیجه بر اساس تعداد موی پیوندی ، هزینه بی حسی و هزینه جراح هزینه کاشت ابرو محاسبه می شود.

در چند جلسه کاشت ابرو انجام می شود ؟

به دلیل اینکه وسعت ناحیه ای که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد کم است در نتیجه این عمل در یک جلسه تمام می شود.

مدت زمان ریکاوری برای کاشت ابرو؟

این روش با کمک ابزارهای ظریف و تکنیک‌هایی نوین انجام می‌شود، در نتیجه بعد از 48 ساعت می توانید به فعالیت های روزمره خود برگردید، به شرطی که فعالیت های شدید ورزشی انجام ندهید.

فهرست مطالب