بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر

چشم نقش مهمی در برقراری ارتباط و بروز احساسات دارد به همین دلیل کوچکترین مشکلی در پلک ها موجب می شود تا از زیبایی چشم ها کاسته شود.با بکارگیری از جراحی پلک می توان این نقص ها را برطرف نمود لیما کاشت، دارای بهترین جراح پلک در تهران می باشد که می توانید برای جراحی به این مرکز مراجعه نمایید.

جراحی پلک با لیزر
جراحی پلک با لیزر

مواردی چون پف زیر چشم و افتادگی پلک از بارزترین دلایل کاهش زیبایی چشم هستند ؛ مهم ترین دلیل بروز مشکلات پلک ، افزایش سن و شل شدن عضلات صورت است ولی بیماری های متابولیکی ، کم کاری یا پرکاری تیروئید ، نیز می توانند دلیلی برای پف زیر چشم باشند.

در مواقعی که پف زیر چشم به دلیل بیماری متابولیکی باشد انجام بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک ضرورتی ندارد و باید بیماری درمان شود ؛ برای تشخیص علت پف زیر چشم توصیه می شود به بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران مراجعه کنید.

بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟

همه ما تمایل به زیبایی و جوانی داریم. بنابراین طبیعی است که در جستجوی راهی برای جوان تر شدن چهره باشیم. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی پروسه ‏ای است که طی آن پوست پلک بریده شده تا چربی‏ های اضافه برداشته شود.

بلفاروپلاستی با لیزر باعث جمع شدن حجم چربی پشت پلک و باز شدن چین و چروک های اطراف چشم می شود که کمک به شادابی و جوانی چهره می کند.

این لیفت پلک برای از بین بردن پد های چربی اضافی و ایجاد یک پلک در موقعیت مرکزی بدون کاپوت یا پارگی پوست متمرکز است، که به نحوه آویزان شدن پوست از لبه چشم اشاره دارد.

بلفاروپلاستی پلک بالا یکی از معمول ترین روش های صورت در سراسر جهان است. بلفاروپلاستی زیبایی پلک بالا شامل برداشتن پوست پلک اضافی با جراحی و در صورت لزوم برداشتن و یا کشیدن چربی اطراف چشم است. این هدف برای جوان سازی نواحی اطراف چشم و ایجاد ظاهری جوان و آرام بیشتر به صورت است.

علت افتادگی پلک

بیشتر افراد وقتی خود را در آیینه می بینند، با فردی با پوست افتاده مواجه و روبرو می شوند که پیری را در حال تجربه است. پس افتادگی پلک می تواند در اثر کهولت سن یا هر عمل دیگر بر روی اعصاب یا عضلات چشم شما تاثیر بگذارد.

علاوه بر آن، بیماری های از قبیل سکته مغزی، تومور مغزی یا سرطان نیز می توانند حتی در ایام جوانی نیز باعث افتادگی پلک شوند. بیشتر افراد در این شرایط به فکر ایجاد تغییر در پوست خود هستند که با جستجو و تحقیق به جراحی پلک یا بلفاروپلاستی روی می آوردند.

این امر می تواند باعث زیبایی فرد و حتی جوان تر شدن او با جراحی لیفت پلک همراه باشد و اعتماد به نفس از دست رفته را به او برگرداند. عمل بلفاروپلاستی می تواند پوست اضافی بوجود آمده در پلک شما را از بین ببرد و پس از آن، متوجه خواهید شد که بینایی بهتری نسبت به قبل خواهید داشت.

بلفاروپلاستی با لیزر پلک بالا

مراحل انجام بلفاروپلاستی پلک بالا

قبل از انجام این عمل، چین و چروک پلک را مشخص می کنند و مقدار پوست را با دقت اندازه گیری و ترسیم می کنند. پس از تزریق مواد بی حسی موضعی، از یک چاقوی جراحی چربی خوب و الکتروکوتر استفاده می کند تا پوست زائد را به طور دقیق از بین ببرد.

پزشک سعی می کند تا پوست شما را به اندازه کافی و مناسب از بین ببرد و جوانی را با داشتن ظاهری طبیعی به شما هدیه کند اما باید این برداشتن پوست به اندازه ای باشد که بسته شدن پلک به خطر نیافتد!

بر اساس مشاوره قبل از عمل شما، دکتر شما اقدامات لازم دیگری را برای سفارشی کردن روش انجام می دهد. پس از اطمینان از تقارن بین هر دو چشم، سپس پوست را با بخیه می بندد.

آیا بلفاروپلاستی همیشه جنبه زیبایی دارد؟

جراحی برداشتن پلک همواره جنبه زیبایی ندارد و در بسیاری موارد کاملا یک عمل درمانی محسوب می ‎شود تا از خطرات احتمالی که ممکن است به چشم و بینایی وارد شود جلوگیری گردد.

قبل از اقدام و تصمیم گیری برای انجام این روش باید با پزشک و جراح خود مشورت کنید و نمونه کارهای قبلی را مشاهده نمایید. تمامی ابهامات و سوالات خود را در جلسه مشاوره بپرسید تا بتوانید با آگاهی کامل انتخاب درستی انجام دهید.

جراحی پلک چشم در کشورهای آسیای شرقی

در کشورهای آسیای شرقی بیشتر افراد جوان بلفاروپلاستی با لیزر را به منظور درشت‏ تر شدن چشم ‏ها انجام می ‏دهند.

انجام بلفاروپلاستی با لیزر
انجام بلفاروپلاستی با لیزر

مدت زمان بلفاروپلاستی با لیزر چقدر است؟

جراحی پلک به صورت سرپایی در مدت 2 الی 3 ساعت انجام می شود و فرد بلافاصله پس از آن به خانه باز می گردد. در بعضی موارد ممکن است برای نتیجه گیری بهتر و رسیدن به حالت دلخواه فرد جراحی لیفت پلک در دو مرحله انجام شود.

سن مناسب برای انجام

معمولا سن خاصی برای این جراحی در نظر گرفته نمی‏ شود زیرا تنها برای افتادگی پلک بر اثر افزایش سن نمی ‏باشد و ممکن است فردی در جوانی به صورت ژنتیکی پف و یا افتادگی پلک داشته باشد.

نتیجه جراحی بلفاروپلاستی برای افراد سن بالا که در دهه چهل یا پنجاه سالگی خود هستند، حدودا 10 تا 12 سال ماندگار و ثابت است. اما بعد از آن احتمال دوباره جمع شدن پوست پلک وجود دارد و کاملا طبیعی می‏ باشد.

 بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چه فوایدی دارد؟

 • پوست و چربی بیش از حد پلک‏ های فوقانی، علاوه بر ظاهری پف کرده موجب سنگین شدن پلک ‏ها می ‏شود و در بینایی فرد اختلال ایجاد می‏ کند. با حذف پوست و چربی اضافی می‏ توان دید فرد را بهبود بخشید.
 • همچنین زیر چشم‏ ها سه بخش جداگانه چربی ‏های مداری قرار دارند که به مرور زمان کاهش این چربی ‏ها باعث آویزان شدن پوست می‏ گردد. برداشتن چربی اضافی زیر چشم‏ ها باعث از بین رفتن چروک و سفت شدن پوست می‏ شود.

درمان پف زیر چشم با بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی تنها برای درمان افتادگی پلک بالای چشم نیست بلکه برای پف زیر چشم نیز به کار می رود.

بلفاروپلاستی با لیزر پلک پایین

در جراحی لیفت پلک از بی حسی استفاده می شود یا بیهوشی؟

جراحی پلک با توجه به شرایط پزشکی فرد و تشخیص پزشک ممکن است تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی کامل انجام شود. در صورتی بیهوشی کامل انجام می شود که هردو ناحیه پلک و زیرچشم نیاز به بلفاروپلاستی داشته باشند. اما بی حسی موضعی به جراح این امکان را می دهد تا حرکت عضلات چشم را در حین عمل بررسی کند تا عوارض جانبی آن از بین برود.

بلفاروپلاستی با لیزر
بلفاروپلاستی با لیزر

مراقبت های قبل از بلفاروپلاستی

 • قبل از اقدام به جراحی لیفت پلک، پزشک برخی آزمایشات مانند بینایی سنجی و اشک چشم را انجام می دهد.
 • داروهای مصرفی خود از قبیل داروهای تجویزی، بدون نسخه و حتی مکمل ها را باید به پزشک گزارش دهید.
 • برخی از داروها خطر خون ریزی را افزایش می دهند و قبل از جراحی نباید از آن ها استفاده کنید: ایبوپروفن – ادویل – وافارین.
 • سه هفته قبل از عمل، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل را متوقف کنید.
 • در بعضی موارد ممکن است پزشک توصیه کند که در روز عمل ناشتا باشید.
 • قبل از انجام عمل جراحی لیفت پلک حتما با پزشک متخصص مشاوره کنید و دستورالعمل‏ های قبل و بعد از جراحی را به صورت کامل و دقیق رعایت کنید.
05 نمونه بلفاروپلاستی
06 نمونه بلفاروپلاستی

دوره نقاهت بعد از عمل

مدت زمان لازم برای بهبود زخم، کبودی، ورم و التهاب پس از بلفاروپلاستی با لیزر حدودا 15 روز می باشد و در این مدت باید برای چکاپ و کشیدن بخیه به پزشک جراح خود مراجعه نمایید. به طور کلی دوران نقاهت سخت و اذیت کننده ‏ای ندارد و به راحتی می‏ توان آن را سپری نمود. نتیجه این عمل تا چند ماه بعد کامل شده و فرم چشم ها مشخص می شود.

بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر

سایر خدمات لیما کاشت


مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی با لیزر

 1. کبودی و تورم پلک‏ ها پس از چند روز کاهش می‏ یابد.
 2. استفاده از کمپرس سرد روند بهبود را سرعت می‏ بخشد.
 3. فعالیت‏ های سبک مانند راه رفتن نیز به بهبود زخم کمک می‏ کند.
 4. 7 الی 10 روز بعد از بلفاروپلاستی فرد می‏ تواند به فعالیت روزانه خود بپردازد.
 5. معمولا در محل برش باندهای نازک قرار می‏ گیرند و پس چند روز برداشته می‏ شوند، تقریبا یک هفته بخیه ها باقی می ‏مانند.
 6. حساسیت به نور و تاری دید تا دو روز طبیعی است. اما اگر بیشتر از آن ادامه پیدا کرد حتما باید به جراح خود اطلاع دهید.
 7. بعد از جراحی پلک نمی توان از لنزهای تماسی استفاده کرد و حتما باید از عینک استفاده کنید.
 8. به همراه داشتن عینک آفتابی را فراموش نکنید.

عوارض بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی به دلیل اینکه در حساس ترین ناحیه صورت انجام می گردد خطرات احتمالی متعددی نیز به همراه دارد.

 • مهم ترین عیب جراحی لیفت پلک به جای زخم و بخیه آن مربوط می شود.
 • همچنین به دلیل منطقه حساس پشت چشم ممکن است بینایی فرد دچار اختلال شود.
 • از دیگر عوارض جانبی بلفاروپلاستی می توان به خشکی چشم، خارش ناحیه اطراف چشم، آسیب به عضله پلک، ناتوانی در بستن چشم ها و پلک زدن اشاره کرد.
 • در انتخاب جراح خود بسیار نکته سنج و دقیق باشید. حتما نمونه کارهای قبلی را مشاهده کنید و با مشاوره و آگاهی تصمیم بگیرید. در صورتی که جراح  نتواند عمل را به خوبی به سرانجام برساند، افتادگی پلک، تاری دید و مسدود شدن دامنه دید را بدتر می کند.
 • همچنین اگر این عمل توسط پزشک متخصص انجام نشود موجب عوارضی مانند عدم توانایی بستن چشم، عفونت، خشکی چشم، خونریزی، غیر طبیعی شدن چشم و ضعف در بینایی می ‏گردد.
 • مانند تمام جراحی های زیبایی دیگر اگر عمل لیفت پلک در مرکز معتبر و محیطی استریل انجام نشود خطر ابتلا به عفونت را به دنبال دارد.
 • در صورت مشاهده هرگونه علائم و نشانه ‏های متغیر و متفاوت از موارد ذکر شده، حتما پزشک جراح خود را سریعا در جریان قرار بدهید تا از مشکلات احتمالی پیشگیری و برطرف شود.

بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر

بارو های غلط در مورد جراحی زیبایی پلک

در ادامه به شرح برخی باور های غلط پیرامون جراحی بلفاروپلاستی پرداخته ایم:

 • اگر پف پلک ها ناشی از تجمع مایعات باشند، به واسطه ی بلفاروپلاستی با لیزر درمان نمی شوند!
 • جراحی زیبایی پلک تاثیری در رفع سیاهی و کبودی دور چشم ها، ندارد.
 • جراحی زیبایی پلک تاثیری بر افتادگی ابروها ندارد و نمی تواند آن را درمان کند، (برای برطرف شدن افتادگی ابروها باید جراحی لیفت ابرو انجام دهید.)
 • عمل زیبایی پلک تاثیری در رفع چین و چروک های اطراف چشم ها یا پیشانی ندارد. برای از بین بردن این ضایعات لازم است از تزریق بوتاکس، تزریق چربی نانوفت و… کمک گرفت.

هزینه بلفاروپلاستی چقدر است؟

مانند دیگر جراحی‏ ها برای این روش نیز نمی‏ توان یک نرخ ثابتی در نظر گرفت. زیرا دستمزد پزشکان و هزینه مراکز جراحی با یکدیگر متفاوت هستند. هرچه تخصص و تجربه جراح در این زمینه بالاتر باشد به همان نسبت هزینه عمل نیز افزایش می‏ یابد. اما معمولا از 4 میلیون تومان به بالا می باشد.

03 نمونه بلفاروپلاستی
نمونه بلفاروپلاستی
04 نمونه بلفاروپلاستی
نمونه بلفاروپلاستی

چرا می گوییم لیماکاشت بهترین کلینیک بلفاروپلاستی ایران است ؟

 • محیط کلینیک کاملاً استریل شده و VIP است.
 • بلفاروپلاستی پف پلک بالا با لیفت ابرو همزمان در یک جلسه انجام خواهد شد.
 • بلفاروپلاستی با لیزر با بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود.
 • این عمل بدون درد و بیهوشی و با استفاده از تکنیک های جراحی پلاستیک انجام خواهد شد و هیچ رد اسکار یا بخیه باقی نمی ماند.
 • این عمل نیازی به ترمیم و تمدید ندارد و نتایج بلفاروپلاستی با لیزر کاملا دائمی و بدون بازگشت است.

اگر می‌خواهید بدانید که به عمل پلک افتاده نیاز دارید یا نه، با مشاوران ما در لیما کاشت تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر بلفاروپلاستی با لیزر

سوالات پرتکرار بلفاروپلاستی

آیا جای خط بخیه باقی می ماند؟

بستگی دارد از جمله محل برش،استفاده از نخ بخیه مناسب،تکنیک مورد استفاده جراح و…ناحیه پلک به علت وجود چین های طبیعی بدن یکی از محل هایی است که خط برش بعد از عمل در آن بسیار محو خواهد شد.

علت باز ماندن پلک هنگام بستن چیست؟

نکته بسیار مهم در این عمل این است که بافت اضافی پشت پلک به اندازه برداشته شود در صورتی که بیش از حد اقدام به رزکسیون پوست اضافی کنیم ،پلک ها هنگام بستن باز می‌مانند.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی عمل جراحی پلک برای برداشتن پوست وچربی اضافه و برداشت پف زیر چشم است.

آیا نتیجه جراحی پلک بالا دائمی است؟

جراح پوست و چربی های اضافی را بر می دارد و برای همیشه از بین می رود. البته ممکن است که بیماران بعد از 15 تا 20 سال برای ترمیم پلک ها مراجعه کنند.

بعد از بلفاروپلاستی می توان پلک بالای خود را به طور کامل بست؟

بله، در حین جراحی متخصص بلفاروپلاستی اطمینان حاصل خواهد کرد که به اندازه کافی پلک ها به صورت کامل بسته خواهند شد.

بعد از جراحی پلک چقدر طول می کشد تا جای بخیه ها از بین برود؟

بستگی به جنس پوست دارد ولی در کل بخیه های میانی پلک بعد از یک ماه برطرف می شود اما بخیه های قسمت انتهایی چون فشار بیشتری را تحمل می کند تا 6 ماه طول می کشد.

جراح قبل از جراحی چه اقداماتی انجام می دهد؟

جراح قبل از عمل جراحی یک معاینه دقیق از جمله: تعیین قدرت بینایی، بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم و اعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت، بررسی وضعیت ابروها و قرینه بودن آن ها را انجام می دهد.

آیا عمل جراحی پلک به بی هوشی نیاز دارد؟

این جراحی به صورت سرپایی و با بی حسی انجام می گیرد مگر در موارد خاص.

آیا بلفاروپلاستی برای هر دو پلک قابل اجرا است؟

بله، از این روش برای هر دو پلک هم فوقانی و هم تحتانی می توانید استفاده کنید.

چه زمانی بعد از بلفاروپلاستی می توانم به فعالیت های روزمره بازگردم؟

شما بعد از دو روز می توانید به فعالیت های روزمره بازگردید که البته این زمان بسته به وضعیت فرد می تواند بیشتر هم شود.

بخیه های بلفاروپلاستی تا چند روز باقی می مانند؟

بخیه ها را بعد از 6 الی 8 روز بر می دارند.

آیا بلفاروپلاستی خطرناک است؟

اگر جراحی را تحت نظر یک جراح ماهر انجام دهید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

بعد از بلفاروپلاستی می توان از مواد آرایشی استفاده کرد؟

بعد از شش تا هشت روز و تا زمانی که همه بخیه ها جوش خورد می توانید برای پنهان کردن کبودی از مواد آرایشی استفاده کنید.

با بلفاروپلاستی حلقه سیاه چشم برطرف می شود؟

خیر با جراحی بلفاروپلاستی حلقه سیاه اطراف چشم برطرف نمی شود.

محل ایجاد برش برای بلفاروپلاستی پلک بالا کجاست؟

برش های بلفاروپلاستی روی چین های پلک بالا انجام می گیرد و در برخی از موارد به سمت خارج از پلک و به سمت خطوط پنجه کلاغی می روند.

چه کسانی کاندیدای بلفاروپلاستی پلک بالا هستند؟

بلفاروپلاستی پلک بالا برای کسانی است که پلک بالای آن ها  دچار افتادگی شده است یا به دلیل عدم چربی دچار تورم شده اند.

آیا بلفاروپلاستی با لیزر انجام می گیرد؟

از لیزر به عنوان وسیله ای برای برش محل عمل بجای تیغ جراحی می توان استفاده کرد.

بعد از بلفاروپلاستی تا چه مدت نمی توان به محل کار برگشت؟

سه روز بعد از عمل می توانید به محل کارتان برگردید.

بلفاروپلاستی نیاز به بستری دارد؟

خیر بسته به وضعیتتان بعد از 4 ساعت می توانید به منزل برگردید.

برای بلفاروپلاستی بی حسی یا بی هوشی؟ کدام یک؟

هر کدام مزایا و معایب خود را دارند و انتخاب هر کدام از این روش ها به وضعیت بیمار بستگی دارد، که در این مقاله به بررسی دیقیق این موضوع پرداخته ایم.

بلفاروپلاستی با بی حسی چه مزایایی دارد؟

در بی حسی بیمار زودتر می تواند به کار های روزانه خود برگردد و کم هزینه تر نیز است، که توضیحات تکمیلی در همین مقاله ذکر شده است.


فهرست مطالب

فهرست مطالب