جراحی بلفاروپلاستیی (Blepharoplasty) چیست ؟

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) چیست ؟

بلفاروپلاستی یک نوع عمل جراحی زیبایی می باشد که بدون درد و با بی حسی موضعی انجام می گردد.عمل جراحی Blepharoplasty برای برداشت پف چشم یا (چربی اضافی بالای پلک) انجام می گردد.

شما با این نوع عمل زیبایی همیشه چهره ای زیبا و جذاب خواهید داشت. در ادامه شما با مزیت های و عوارض این عمل جراحی بلفاروپلاستی و دیگر ویژگی های آن آشنا خواهید شد.

مزیت های عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

 • با چربی اضافی که در پلک وجود دارد باعث می شود که فرد دچاری کم بینایی شود ولی با عمل جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی این مشکل حل خواهد شد.
 • زیر چشم داری 3 بخش جداگانه چربی ها می باشد این چربی های که در زیر چشم قرار دارد باعث می شود که زیباجو دچار چروک زیر چشم و آویزان شدن چربی ها شود. کسانی که داری چروک زیرجشم یا آویزان شدن چربی ها زیر جشم در چهره ای خود مشاهده می نمایند بهتر است از عمل جراحی بلفاروپلاستی برای از بین بردن چروک زیر چشم و سفت شدن پوست استفاده شود تا ژل زیر چشم .

بلفاروپلاستی

آیا بلفارو پلاستی یک نوع عمل زیبایی محسوب می شود؟

خیر ، Blepharoplasty یک نوع عمل زیبایی نمی باشد ، بلکه گاهی اوقات یک نوع روش درمان برای جلوگیری از بینایی چشم می شود. قبل از این نوع عمل حتما با پزشک ومتخصص خود مشورت نمائید و بعد این نوع عمل جراحی را انجام دهید.برای مشاوره عمل جراحی بلفاروپلاستی می توانید با مشاوران و متخصصان تیم لیماکاشت با شماره 09122001325تماس حاصل فرمائید.

سن مناسب برای جراحی پلک چقدر است؟

این عمل جراحی مناسب هر سنی می باشد ممکن است زیباجو یک فرد جوان باشد که افتادگی پلک داشته باشد.افتادگی پلک می تواند ارثی یا ژنتیکی نیز باشد که با عمل جراحی می تواند کاملا رفع شود.

نتیجه جراحی بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) برای افراد سن بالا که در دهه چهل یا پنجاه سالگی خود هستند، حدودا 10 تا 12 سال ماندگار و ثابت است. اما بعد از آن احتمال دوباره جمع شدن پوست پلک وجود دارد و کاملا طبیعی می‏ باشد.

 

از چه بی حسی برای عمل جراحی افتادگی پلک انجام می شود؟

جراحی پلک با توجه به شرایط پزشکی فرد و تشخیص پزشک ممکن است تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی کامل انجام شود. در صورتی بیهوشی کامل انجام می شود که هردو ناحیه پلک و زیرچشم نیاز به بلفاروپلاستی داشته باشند. اما بی حسی موضعی به جراح این امکان را می دهد تا حرکت عضلات چشم را در حین عمل بررسی کند تا عوارض جانبی آن از بین برود.

مدت زمان عمل جراحی چقدر است؟

عمل جراحی پلک بین 2 الی 3 ساعت می باشد و زیباجو می تواند بعد از عمل به خانه برود. گاهی اوقات ممکن است این عمل در دو مرحله انجام گردد.

مراقبت های قبل از عمل جراحی افتادگی پلک یا Blepharoplasty

 • قبل از انجام عمل جراخی پزشک چند آزمایش از جمله بینایی سنجی و اشک چشم را انجام دهد.
 • داروهای مصرفی خود از قبیل داروهای تجویزی، بدون نسخه و حتی مکمل ها را باید به پزشک گزارش دهید.
 • برخی از داروها خطر خون ریزی را افزایش می دهند و قبل از جراحی نباید از آن ها استفاده کنید: ایبوپروفن – ادویل – وافارین.
 • سه هفته قبل از عمل، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل را متوقف کنید.
 • در بعضی موارد ممکن است پزشک توصیه کند که در روز عمل ناشتا باشید.
 • قبل از انجام عمل جراحی لیفت پلک حتما با پزشک متخصص مشاوره کنید و دستورالعمل‏ های قبل و بعد از جراحی را به صورت کامل و دقیق رعایت کنید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

قبل از این که مراقبت های بعد از عمل جراجی پلک رو به شما بگویم باید گفت دوران نقاحت عمل جراحی بلفاروپلاستی حدود 15 رو می باشد. زیباجو باید در این دوران برای چکاب و کشیدن بخیه به پزشک خود مراجعه نمائید. بنابراین باید گفت دوران نقاهت بسیار سخت و خسته کننده ای ندارد و زیباجو بعد از چند ماه تغییر در چشم های خود خواهد دید. عمل جراحی پلک داری مراقبت های می باشد اگر به آن عمل کنیم هیچ وقت دوران سختی نخواهیم داشت پس به نکات زیر برای بعد از عمل توجه نمائید.

 • کبودی های و تورم ها پس از مدت کوتاهی از بین می رود و برای این که بخواهیدزودتر بهتر شوید از کمپرس اب سرد استفاده نمائید.
 • فعالیت‏ های سبک مانند راه رفتن نیز به بهبود زخم کمک می‏ کند.
 • 7 الی 10 روز بعد از بلفاروپلاستی فرد می‏ تواند به فعالیت روزانه خود بپردازد.
 • معمولا در محل برش باندهای نازک قرار می‏ گیرند و پس چند روز برداشته می‏ شوند، تقریبا یک هفته بخیه ها باقی می ‏مانند.
 • حساسیت به نور و تاری دید تا دو روز طبیعی است. اما اگر بیشتر از آن ادامه پیدا کرد حتما باید به جراح خود اطلاع دهید.
 • بعد از جراحی پلک نمی توان از لنزهای تماسی استفاده کرد و حتما باید از عینک استفاده کنید.
 • به همراه داشتن عینک آفتابی را فراموش نکنید.

هزینه بلفاروپلاستی چقدر است؟

مانند دیگر جراحی‏ ها برای این روش نیز نمی‏ توان یک نرخ ثابتی در نظر گرفت. زیرا دستمزد پزشکان و هزینه مراکز جراحی با یکدیگر متفاوت هستند. هرچه تخصص و تجربه جراح در این زمینه بالاتر باشد به همان نسبت هزینه عمل نیز افزایش می‏ یابد.

در عمل جراحی پلک از چه نوع دارویی برای بیهوشی معمولا مورد استفاده قرار می گردد؟

تشخیص عمل جراحی پلک فقط در صورت تایید پزشک امکان پذیر است که هم می تواند با بی حسی موضعی و هم بی هوشی انجام شود. با بی حسی موضعی پزشک سریعتر حالت های چشم را تشخیص می دهد تا بی هوشی.

آیا جراحی پلک می تواند پف زیر چشم را از بین ببرد؟

بله ، بلفاروپلاستی تنها برای عمل پلک نیست بلکه می توان پف زیر چشم را هم برطرف نمائید.

آیا از بلفاروپلاستی می توان برای درشت کردن چشم استفاده کرد؟

بله ، بلفاروپلاستی علاوه بر خصوصیات درمانی که دارد می توان برای درشت کردن چشم هم انجام گردد. همچنین عمل جراجی پلک یا  یک نوع جراحی آسیا شرقی برای چشم است.

 

سخن آخر

گفتنی است که عمل جراحی پلک  یا Blepharoplasty علاوه براینکه جنبه زیبایی بر چهره زیباجو دارد می تواند به درمان بینایی زیباجو هم کمک نمائید. این عمل در نقطه حساس چهره زیباجو انجام می گردد قبل از عمل جراحی پلک حتما از یک پزشک و یا متخصص لیماکاشت در این زمینه مشورت بگیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در ارتباط باشید : 00989122001325